Je to klišé, ale je to len raz za 365 dní. V priebehu kalendárneho roka mám takéto zhrnutia dve - vždy po pol roku sumarizujem minulý a plánujem ten budúci. Minulý rok som takýto verejný ročný sumár úspešne vynechal (aj keď som ho mal rozpísaný), tak tento rok si skúsim malý reparát. Bude to ale len veľmi stručné, bez zbytočných komentárov.

Za kľúčovú udalosť roku 2019 považujem vo svojom živote to, že som si konečne splnil svoj detský sen, ktorý som dlho odkladal. Navštivil som konečne USA, konkrétne NYC a Chicago. A to hneď dva krát.

Podarilo sa mi prekonať svoj osobný rekord v čase strávenom v cestnej zápche a rýchlosti prejdenia cca 4 km vzdialenosti, kedy pri návrate z Grécka, sme stáli v kolone na Srbsko-Maďarských hraniciach viac než 16 hodín.

Zo zdravotného / športového / lifestyle hľadiska to v roku 2019 nebola žiadna sláva. Či už z hľadiska formy, tréningov a stravy, tak i celkového zdravotného stavu. Ku koncu roka sa ale niektoré veci podarilo fixnúť, zastabilizovať a znova som sa sám o sebe v mnohom poučil. V roku '20 ma teda čaká veľká výzva a obnova mojho tréningového tempa a "zdravej životosprávy".

Vo svojom podnikaní som musel spraviť niekoľko zásadných zmien. Pozitívne či negatívne? Zrejme tak 50:50, čo je asi ideálny stav.

Za rok 2019 som prečítal 21 kníh, teda takmer 2 knihy za mesiac, čo je celkom fajn. Cieľ som mal prečítať aspoň jednu mesačne.

Ak hľadáš tip, tu je moj zoznam "The Best of 2019" čo som čítal:

Za uplynulý rok 2019 sa toho veľa podarilo, no zároveň sa toho veľa aj pos...kazilo, viac či menej. Moc som toho nenapísal, úmyselne som nechcel byť moc konkrétny. Jednotlivé detaily a dieliky puzzle skladačky s názvom "Život" si zaslúžia svoj vlastný priestor na expresiu a zrejme aj reflexiu. Internet a PC mi už i tak uberá značnú časť života a času, aj bez toho, aby som sharoval svoj život do detailov, či už v článkoch alebo na sociálnych sieťach (btw. aktuálne idem už druhý mesiac bez FB a IG).

Život a svet idú ďalej, príroda nepozná našu kvantifikáciu a vyjadenie času. Čas proste plynie ďalej.

Dúfam a prajem si, aby celý '20 a celá dekáda bola lepšia než tá uplynulá, alebo minimálne aspoň taká dobrá ako uplynulá. Dúfam i v to, že sa "svetoví lídri" konečne spametajú a začnú prinášať reálne riešenia globálnej klimatickej krízy a nie len tliachať do vetra a že konečne začneme byť k sebe milší, láskavejší a vzájomne si budeme život zjednodušovať a nie komplikovať, robiť si napriek a hádzať polená pod nohy pri každej jednej, čo i len tej najmenšej, príležitosti.

V živote dostaneš len to, čo budeš tolerovať.

Enjoy!