Tento článok som mal v rôznych podobách rozpísaný už niekoľko krát. Vždy som ho zmazal. Všetci sme si toho boli vedomí, nikto s tým nedokázal spraviť. Sami sme si zvolili to, s čím sme v krajine žili.

Vo voľbách 2020 bola "spoločenská objednávka" na zmenu. Otázkou ale vyvstalo, akú zmenu. Zmenu k lepšiemu či...? Súčasťou tzv. zmeny malo byť očistenie justície, výmena "našich ľudí", navrátenie právneho a sociálneho štátu, s čím teda súvisela (súvisí) zmena v súdnictve, školstve, zdravotníctve. Ruka v ruke s hospodárskou krízou po voľbách prišli výzvy ku transformácií slovenska ako montovne a lacnej pracovnej sily ku zvýšeniu konkurencieschopnosti a asimilácií iných odvetví kde by sa slovensko mohlo začať uplatňovať vo svete. S tým tiež súvisí aj ochrana životného prostredia, obnova potravinovej sebestačnosti krajiny a mnohé ďalšie. K tomu nám napomáhaj... štedré dotácie od EU ktorých cieľom je naštartovať a obnoviť ekonomiku v EU po koronakríze, s dorazom na nové, moderné a zelené technologie.

Nuž, ako to už tak v tej našej krajinke býva... realita je pár mesiacov po voľbách diametrálne odlišná. A nie zrovna smerom, ku ktorému by sa nám to páčilo.

Pojem arogancia moci som začal používať pri sledovaní výstupov predchádzajúch vlád v ktorých bol majoritnou súčasťou SMER-SD s p. Predsedom na čele a jeho vernými nohsledmi po boku. Obvykle - ale nie výlučne - pri tlačových besedách, kedy dávali častokrát amorálne, drzné a arogantné vyhlásenia s odmietnutím otázok či dotazov novinárov, na čo sa následne rečnící otočili a odpochodovali bez slova preč. Ďalším príkladom bolo napríklad, keď sa hrnuli ako také nafučané, neohrozené a pyšné fúrie chodbami NR SR s húfom novinárov za zadkom, bez slova sa utekali schovať niekam, kam novinári prístup nemali a tvárili sa kyslejšie než Mixle Pixle Kyselé.

Arogancia moci však dokonale pasovala aj na situácie, ktoré sa netýkali otravných a niekedy aj hlúpich otázok novinárov. Nuž, na rovinu, aj mňa by sralo keby za mnou furt behali ako také muchy na hovno s foťákmi, kamerami a debilnými otázkami. Povedzme si to ale úprimne, verejní činitelia, verejne volené a činné osoby (nie osobnosti) majú morálnu povinnosť otázky novinárov strpieť. Ich úlohou je služba ľudu, štátu, krajine. Nie len "svojim". Aroganciou moci som ja, ale aj mnohí iní, označoval nemorálne a chrapúnske správanie sa týchto Vyvolených. Príkladom je, a jeden príklad bude stačiť za všetky, pán bývalý kapitán A.D. a jeho rigorozna práca, či jeho menovanie do hodnosti kapitána a muckanie sa s kapitánskymi výložkami.

Všetci sme tak nejak čakali a dúfali v zmenu. Veď to nám bolo sľúbené pred voľbami. Dokonca, tieto sľuby boli silnejšie a doležitejšie ako nastupujúca pandémia COVID-19 ktorú sme na slovensku úspešne ignorovali a na ktorej si potom víťazná partaj postavila svoju politickú moc a vpliv.

Na čele týchto vyhlásení bol dvorný šašo a politický marketér hodný Nobelovej ceny, p. Matelko. Výsledok volieb bol jednoznačný. Podarilo sa mu úspešne oklamať asi 25% národa zaspatého slovenského. Bravo! Od tejto chvíle sa všetci máme dobre a začíname si žiť ako krochkáčikovia. Alebo nie?

Svoju diktatúru úspešne poskladal zo samých hviezd slovenskej politickej scény:

  • prvotriedny populista s "jeho rodinou", ktorý má viac detí než ktorýkoľvek detský domov na slovensku, fotí sa s Nočnými vlkmi a rád si užíva spoločnosť mafiánskych bossov a iných europskych populistov a nacionalistov
  • "anjel" a našťastie už bývalí prezident SR, údajní daňový podovník, ktorí rozprávkovo zbohatol na chudobe obyčajných ľudí, ktorý si neprevzal ani svoj poslanecký mandát a zastupuje ich jedna nevkusná pani ktorá má problém vypľuť zo seba súvislé a zmysluplné vety a nemá absolútne šajn ktorá bije (aby neprišla na ocot, dostala vlastné, novo vymyslené ministerstvo) a čerstvo vyštudovaný právnik
  • ekonomický guru vydávajúci knihu receptov, ktorý by si aj obličku nechal vybrať (možno aj obidve) len aby sa dostal konečne ku moci

Dvorný šašo dostal moc a veľmi mu zachutila. Jeho dvojhodinové tlačovky ktorých má v priemere 2 za deň mu lahodia a robia dobre na duši. Veď, čo iné sa dá čakať od showmana a marketéra. Tlačovky a Facebookové statusy sa stali primárnymi nástrojmi vládnutia v krajine. Premiér SR už tu nie je viac pre bežných, "Obyčajných ľudí". Stal sa hviezdou tlačoviek a Facebooku.

Idilka novej vlády netrvala dlho a už po niekoľkých týždňoch sa Facebookové statusy stali hlavným komunikačným kanálom Hviezdnej Koalicie. Ono vlastne, FB statusy sú hlavným komunikačným kanálom premiéra SR stále. Ak zrovna nereční alebo neplače na tlačovke. Dokonca sme sa dozvedeli že sa mu v hlavičke občas rozsvieti nejakí majáčik. Možno by to chcelo silnejšiu žiarovku...

Nuž, ako čas plynul a "korona besnila" (jedna z novinárskych perličiek), pocit opojenia mocou silnel a znova sa začali "rozsvecovať majáky" Arogancie moci.

Všetko to odštartovaly povinné štátne karantény. Tie sú aktuálne na Ústavnom súde SR a očakávam, že po rozsudkoch v prospech všetkých chudákov ("treťotriednych občanov ktorí na Slovensko zavlečú / zavliekli vírus") ktorí tam skončili zatvorení ako zvieratá, pomiešaní bezohľadu na zdravotný stav a ešte za tento vynutený pobyt dostali pri odchode domov pozdrav vo forme faktúry, sa im na odškodné zložíme my všetci, daňoví poplatníci. Som na ich strane a držím palce všetkým, ktorí sa odvážili podať podnet na Ústavný súd za takéto zaobchádzanie zo strany vlastnej krajiny.

Keď strašenie vírusom COVID-19 prestalo byť dostatočne atraktívne, lebo ovečky si už na to zvykli a prestala to byť téma číslo jedna, prišiel na rad výnimočný stav. Ten má zo zákona svoje jasné pravidlá kedy može byť vyhlásený, za akých podmienok a na ako dlho. Snom pána Matelka bolo tento stav v krajine držať čo najdlhšie, i keď dávno stratil svoje opodstatnie a okolnosti pre jeho zotrvanie pominuly. Jeho brilantná predstava bola, že vo chvíli kedy výnimočný stav skončí, bude obratom vyhlásený znova. Moc chutí.... A to som zabudol na jeho ďalší sen, ktorým bol "blackout" na Slovensku, kedy mal platiť úplný zákaz vychádzania, zásobovanie občanov potravinami armádou SR a ďalšie nezmysly okolo. Rodený spasiteľ, ktorí sa rozhodol vyhubiť vírus! Našťastie, ani jeden z týchto dvoch zámerov mu nevyšiel.

Pri takom hviezdnom obsadení Hviezdnej Koalicie to nemohlo trvať dlho, kým sa nejaká perla nezjaví aj u ďalších členov.

Začalo to "kauzou" už vyššie menovanej nevkusnej pani ktorá spravila obrovskú kauzu a obrovské halo o tom, ako bol odpočúvaný štát, ako bola odpočúvaná vládna sieť GOVNET, kde táto nekompetentná teta "objavila namontované krabičky na serveroch a zariadeniach vládnej siete GOVNET" o ktorých nič nevedela (ako keby o niečom inom vedela lepšie...) a označila to ako za bezprecedentné hrozenie bezpečnosti štátu, pričom jej šéfko Matelko to označil za slovenský Watergate. Už po pár dňoch nebola táto žena schopná súvisle odpovedať na otázky novinárov a vysvetliť svoje splašené jednanie, v rámci ktorého nalákala zodpovedné osoby za Govnet na fiktívne stretnutie kde proti nim poštvala NAKA, na základe čoho boli zadržaní a vypočúvaní a obmedzení na slobode po dobu 24 hodín a jej kauzy "slovenského Watergate". Podľa, medzičasom, medializovaných informácií boli uvedené zariadenia zapojené vojenským spravodajstvom SR po hackerských útokoch na Govnet niekedy zo začiatku roka 2020 na príkaz tedajšieho predsedu vlády SR. Nešlo teda o zariadenia ktorých cieľom bolo odpočúvanie ale presný opak - ochranu siete pred odpočúvaním. Well done! 👏

A ideme ďalej...

Diplomové práce, bakalárske práce, rigorozne práce... hlavne tie okopírované... To sa už pomaly stáva takým slovenským národným symbolom. Začalo to rigoroznou prácou bývalého kapitána A.D. Vtedajšia opozícia na čele s p. Matelkom, Populistom ktorí postaví miliardu bytov, ale aj p. súčasným ministrom školstva burácali za odvolanie A.D.. Kauza nad všetky kauzy! Karma je zdarma, garnitúra sa vymenila a ejhľa! Populista a jeho poslankyňa ( jeho bývala 👩‍❤️‍👨) sú pravdepodobne rovnakí plagiátori, pretože ich diplomové práce sú pravdepodobne plagiáty. Všetci slušní ľudia očakávali jediné možné, správne a čestné riešenie takéhoto obvinenia. Populista sa vzdá postu Predsedu NR SR. Všetci sme boli na fatálnom omyle! Matelko sa ho zastal a obhájil si ho v záujme zachovania vlády a koalície. Moc chutí tak sladko a opojne.... Matelko stiahol prdel a miesto toho, aby spravil správnu vec, za ktorú toľké roky ako opozičný šašo bojoval, v záujme zachovania koalície a moci.. 'let it be'.  Slaboch a pokrytec... Populista aby spravil ešte vecsie teatro, zvolal schodzu NR SR, na ktorej sa malo hlasovať o jeho vlastnom odvolávaní. Čerešničkou na torte bolo, že poslanci Ekonoma a Anjela, ktorí najviac vili za jeho odvolanie či odstúpenie, sa na tejto schodzi, kde mali možnosť a príležitosť ukázať svoj morálny status, ani len neukázali a teda... nehlasovali. Výsledkom je vyhlásenie populistu, že po dobu svojho posobenia ako predseda NR SR, nebude svoj titul Mgr. používať. Arogancia moci^4. V každej vyspelej a modernej demokratickej krajine politici odchádzajú zo svojich stoličiek a z verejného života už i len pri obyčanom podozrení na plagiát či iný morálny prečin. Žiaľ, Slovensko k tomuto ešte nedospelo. Prešlo zatiaľ "len" 30 rokov od revolúcie... stále sme ako národ ešte nezískali speť stratenú morálku a svedomie.

V súvislosti s pochybnou diplomovkou Populistu a jeho "bejvalky" sa objavila ešte jedna otázka a to o legitímnosti školy, na ktorej "vyštudovali" a ktorá im tituly udelila. Totiž, ide o súkromnú školu s nedobrou povesťou, za ktorou stojí známy oligarcha Ivan Kmotrík – Kollárov dlhoročný kamarát.

Dalším pánom na holenie s pofidérnou a problémovou diplomovou prácou je súčasný ministerstva školstva, pán G, ktorý rovnako nehodlá zo svojho teplého miestečka odstúpiť.

Nuž a aby toho nebolo málo, je potrebné toto kolo Arogancie moci uzavrieť čerešničkou na torte. A to je vlastne aj dovod, prečo som dnes celkom spontánne začal tento príbeh písať. Pán Matelko sa pridáva do klubu plagiátorov diplomových prác. Vlastne, nechcem to už komentovať. Za všetko hovorí sám Matelko, z jeho fejsbúkového statusu. Arogancia moci^10

Táto rozprávka ma natoľko znechutila a zhnusila, že už sa mi v nej nechce ani pokračovať. Je to len ďalší dielik v skladačke rozpadu a rozvratu krajiny ktorý bol započatý v roku 1991 a pokračuje dodnes. Žiaľ, aj teraz pod vedením Hviezdnej Koalicie.

Tu by som moje rozprávanie už rád skončil. Lenže, ono to žiaľ stále nie je všetko...

Matelkova strana spustila veľké čistky prednostov na Okresných úradoch, kde si dosadzujú miesto "ich ľudí" "svojich ľudí". Proti politickým nomináciám si Matelko založil svoju politickú kariéru. Sľuby ktoré dal svojim ovečkám, razom po voľbách neplatia. Politické nominácie, výbery a dosadzovanie "svojich ľudí" ide na plné obrátky. Praktiku, ktorú kritizovali celé roky v opozícií, praktiku s podtitulom "Vyhraj voľby, možeš všetko". Ach, chuť moci je úžasná...

Kontroverzný je aj nový návrh sprísnenia potratov (tých návrhov je v parlamente hneď niekoľko). Myslím, že rovno dva sú z pera poslancov Matelkového hnutia.

No a na záver, mini-kauza splnomocnenkyne vlády pre rodinu.

Prešlo pár mesiacov od volieb... Vidíme v Europe pomalý rozklad demokracie, v krajinách ako je Maďarsko či Poľsko. Krajiny, ktoré sa vyberajú Ruskou cestou, večného diktátora a spasiteľa. Žiaľ, po týchto pár mesiacoch a Matelkovému výkonu s jeho Hviezdnou Koalíciou sa obávam, kde bude Slovensko na konci ich volebného obdobia. #ÚprimneOdvážnePreĽudí

God save us!

Disclaimer: Nie som voličom ani obhajcom žiadnej súčasnej ani minulej parlamentnej strany, ani iných nedemokratických, populistických, kresťanských či extrémistických strán. V každom politicky motivovanom článku sa rovnako kriticky dívam na ktoréhokoľvek predstaviteľa slovenskej politiky. S triezvym odstupom a nadhľadom nezávislého pozorovateľa, ktorý na slovensku niekoľko rokov nežije. Moje vyjadrenie sú len subjektívnym vyjadrením svojho vlastného názoru.