Neustále vzdelávanie sa a posúvanie svojej mentálnej úrovne by malo byť pre každého z nás bežnou súčasťou života. Cvičiť svoj mozog a posúvať jeho mentálnu úroveň a výkon na vyšší level je jedným zo základných pilierov úspechu v živote.

Od svojich školských čias som čítal veľmi málo – takmer vôbec. K zlomu došlo až okolo roku 2015, kedy aj vďaka obrovskej motivácií mnohých úspešných osobností ktorí knihám venujú množstvo svojho času, som sa k čítaniu znova vrátil.

Kniha je ako pokladnica vedomostí a informácií. Je veľmi dôležité vedieť tieto informácie extrahovať a ešte dôležitejšie je ich aplikovanie či už do bežného života alebo do pracovného prostredia a businessu. Mne osobne čítanie kníh otvára nové možnosti a obzory, prináša cenné vedomosti a informácie a keď potrebuje relax či oddych, vnáša ma do sveta fantázie či do reálneho života a spomienok svojich autorov. Zároveň posúvajú moje myslenie, koncentráciu a celkovú mentálnu a kognitívnu úroveň na vyšší level.

Knihy si zo zásady kupujem a nepožičiavam z knižnice. Jedným z dôvodov je to, že je to môj prejav vďaky autorovi publikácie – za jeho myšlienky, skúsenosti, vedomosti, čas a úsilie, ktoré do vydania a vytvorenie knižky vložil. Ďalším z dôvodov je to, že keď mám knihu doma, je moja, kedykoľvek sa k nej môžem vrátiť, nájsť potrebné informácie alebo myšlienky. Často si v knihách značím zaujímavé alebo dôležité časti, fakty a odkazy na ďalších autorov. K tomuto značeniu používam farebné lepiace záložky, pričom každá z farieb má svoj význam / kategorizáciu.

Čítaniu venujem denne zhruba len hodinu času, čo nie je moc, ale snažím sa vyhradiť si tento čas každý deň.

Obľúbené kníhkupectvá

Toto sú moje obľúbené kníhkupectvá:

Papierové knihy:

E-Booky:

Prečítané knihy

datované od roku 2015

V nasledujúcom zozname sú knižky, ktoré som prečítal. Po kliknutí na odkaz budeš presmerovaný na stránku kníhkupectva, kde sa o knihe dozvieš viac a budeš si ju mocť zakúpiť.

Knižky sú radené podľa kategorií s poznámkou v zátvorke, kedy som knihu dočítal. Toto je primárne informácia pre mňa, tebe zrejme nebude moc užitočná :)

Beletria

Obchod / Podnikanie

Motivačná literatúra / Osobnostný rozvoj

Odborná literatúra (Zdravá strava, Šport, Ľudské telo, Zdravie)

Životopisy / História / Skutočné udalosti / Cestopisy

Ostatné

Wishlist

V tomto zozname sú autori alebo publikácie, ktoré si chcem prečítať. Zoznam priebežne dopĺňam a aktualizujem. Obávam sa, že v tomto zozname je viac kníh než budem schopný za život prečítať... No nádej umiera posledná :) Každopádne, zoznam potrebujem zrevidovať.

Knihy:

Zoznamy kníh: