Možno si zaznamenal aj ty srdcervúce vystúpenia p. premiéra Slovenskej republiky, kedy ronil slzy a dojímal sa nad súčasnou situáciou na Slovensku. Alebo jeho inú tlačovku, kde mu preskakoval hlas a húkal po novinároch, ako sa máme všetci spamätať. Si tak hovorím keď to vidím, je pán uplakaný premiér zrovna to, čo Slovensko za súčasnej situácie potrebuje?

Potrebuje Slovensko za súčasnej situácie uplakaného a slabého premiéra ktorý nevie čo má robiť, to čo robí je častokrát chaotické, mení veci za pochodu (napr. situácia s povinnou karanténou pre ľudí prichádzajúcich zo zahraničia), ponúka prakticky nulovú pomoc pre bežných ľudí, malých podnikateľov, cestovné kancelárie a veľké firmy (to čo doteraz s veľkou parádou predstavili ... pardon ... to je výsmech, to reálne nikoho nezachráni).

Nechcem hodnotiť a zbytočne komentovať  kroky ktoré p. premiér na Slovensku realizuje. S podobným názorom nie som jediný. Z pohľadu niekoho, kto žije už takmer 10 rokov mimo Slovenska a z pohľadu niekoho, kto p. Matoviča nevolil (i keď s výsledkom volieb som bol viac menej spokojný, až doteraz...), som značne nad vecou a situáciu a dianie na slovensku hodnotím, dovolím si povedať, objektívne a triezvo.

Pýtam sa teda, potrebuje Slovensko za súčasnej ťažkej situácie premiéra ktorý na tlačových konferenciách (ktorých má pomaly viac ako je reklám počas večerného filmu v komerčnej televízií) plače, fňuká, obviňuje médiá (odkukal od predchádzajúceho premiéra p. Fica proti ktorému 10 rokov tak ostro bojoval?) a predvádza perfektne nacvičené repliky ako z ochotníckeho divadla? Najsilnejší muž krajiny, ktorý by mal byť v tejto situácií vzorom sily a odvahy pre ľudí. Prísluší mu pred kamerami fňukať? Je tento signál ktorý vysiela občanom na Slovensku signálom, ktorá má ľudí na Slovensku povzbudiť a posilniť? Toto je signál ktorý má ľuďom ktorí za súčasnej situácie trpia a trápia sa, poskytnúť nádej a silu? Signál ktorý má Slovákov a Slovensky zoceliť a držať súdržne?

Úprimne.... pochybujem... Slabý premiér, premiér plačko, toto nedokáže.

Pán premiér, ak nemáte na boj s vírusom na Slovensku, ak nemáte silu bojovať a dostať Slovensko z tejto situáciu, podajte demisiu, odstúpte, choďte preč. Nechajte sa vymeniť niekým, kto má silu, odvahu a odhodlanie, niekým kto nebude plakať a bude ľuďom vysielať jasné signály pochopenia a sily a schopnosti riešenia situácie, povedie krajinu jasným smerom, pevnými a jasnými krokmi ktoré nebude 3x denne meniť. Pán premiér, stále neviete ktorá bije...

Sám spochybňujete - a to verejne - že si nie ste istý, či máte na riešenie tejto situácie. Za pár týždňov začne Európa postupne fungovať, len Slovensko bude do novembra taká jedna veľká čierna diera...

Verím, že Vaši voliči Vám verili a dali mandát pre boj s korupciou, mafiou, obnovou právneho demokratického štátu. Nikto nevedel (i keď sa to dalo predpokladať) ako sa situácia vyvinie a čo Vašu vládu postihne. Neboli ste na to pripravení, nikto nebol. Ukazuje sa, že si s tým asi nedokážete dať rady a nedokážete túto situáciu obstojne riešiť. Mandát máte, schopnosti pre túto situáciu zrejme žiaľ nie. Buďte chlap, p. premiér. Buď sa začnite chovať ako silný premiér a leader krajiny, ktorý má plán, vie čo robí a kam smeruje. Nuž a ak nie, odíďte! Uvoľnite miesto niekomu, kto na to má a kto to dokáže! Niekomu, kto Slovensku dokáže pomôcť. Prestaňte už hrať mediálne divadlo. Prestaňte robiť šaša ktorého ste veľmi úspešne hral 10 rokov. Toto už nie je predvolebná kampaň. Toto je realita, dostali ste skutočný a reálny mandát riadenia krajiny. Tak ju už konečne začnite riadiť.

Nedivte sa, že vás veľká časť národa nerešpektuje a aj napriek Vašim zákazom a príkazom a prosbám cestujú za rodinami, do prírody, na chaty, kade-tade. Slabému premiérovi nikto neuverí a nikto ho nebude rešpektovať. Tak, pán premiér, menej slov, tlačoviek, selfies na FB a viac činov. Nech vychádzajú z hláv skutočných odborníkov a nie od ľudí ktorým vnucujete svoje názory a presvedčenia a potom sa za nich skrývate.

Berte si príklad zo skutočne úspešných krajín. Nevyhlasujte o Slovensku že je jedna z najúspešnejších krajín v boji s vírusom keď to tak nie je - je to lož a sám to viete! Neklamte! Neklamte tak ako všetky vlády pred vami.

Nevydávajte sa za samozvaného spasiteľa - tak ako všetky vlády pred vami. Začali ste dobre, no... veľmi rýchlo preberáte moresy Vašich predchodcov. S bonusom naviac ... s mediálnym divadlom.

Slovensko ešte stále nie je krajina v ktorej by som chcel žiť, kam by som sa chcel vrátiť. A úprimne, začínam si myslieť, keď vidím čo tam stvárate, že neexistuje nádej a alternatíva pre Slovensko. Z povolebnej ako-takej radosti je po pár týždňoch číra beznádej a zúfalstvo.

Gratulujem, p. premiér.

P.S. Nie som volič SMER-SD, ĽSNS, Harabina ani iných podobných podivných telies =)