O fintechu Revolut som už písal v minulosti v tomto článku. Prešiel takmer rok a Revolut medzičasom pridal množstvo zaujímavých funkcií ktoré stojí za to spomenúť a predstaviť ich.

Revolut používam denne, nie len pri cestách do zahraničia. Z bežnej banky si "dobijem" účet na Revolute a pri platbách (online či offline) používam následne už len Revolut. Dôvody sú:

  1. Cashback z každej platby (pri programe Revolut Metal)
  2. Detailné a kategorizované štatistiky mojej útraty
  3. Možnosť nastaviť si mesačný budget ktorý sa prepočíta do denného budgetu a presne teda viem koľko ešte možem za deň minuť v rámci mesačného budgetu.
  4. Platenie mobilom cez Google Pay (Apple Pay)
  5. A samozrejme, pri ceste do zahraničia neriešim kurzy, výmeny atp. platím rovnakou kartou ako doma s najlepším medzibankovým kurzom
  6. Online banka zdarma

Nuž ale aké sú tie skvelé novinky pre ktoré sa mi oplatí písať ďalší blogpost o Revolute?

Zdieľané / skupinové trezory

O trezoroch som už písal v predchádzajúcom blogposte. Trezory ti umožňujú šetrenie a ukladanie peňazí bokom. Možeš si stanoviť cieľovú čiastku ktorú chceš našetriť, šetriť možeš buď automaticky a pravidelne alebo si peniažky presúvať do trezorov podľa potreby.

Novinkou sú zdieľané trezory kedy si viacerý užívatelia Revolutu možu vytvoriť spoločný trezor do ktorého budú mať prístup a spoločne budú do neho prispievať. Všetci vidia aktuálny stav a možu do neho prispieť. Majiteľ (administrátor) trezoru je jeho správcom kto može pridávať alebo odoberať členov ktorí majú k trezoru prístup. Správca je rovnako ako jediný oprávnený vybrať z trezoru peniažky a trezor uzavrieť.

Automatické dobíjanie

Keď si si chcel previesť peniažky na Revolut účet, musel si otvoriť appku a peniažky si previesť z platobnej karty z iného účtu. Musel si strážiť zostatok, aby si mal pri platbe vždy dostatok financií na Revolute. Teraz vďaka funkcií Automatického dobíjania sa už viac nemusíš starať, či máš na Revolut účte dostatok peňazí.

V Automatickom dobíjaní si podľa vlastných pravidiel nastavíš kedy a z akej karty či platobnej metody sa ti má previesť konkrétna čiastka v konkrétnej mene.

Napríklad, ak moj zostatok klesne pod 500,-Kč dobi mi účet o 2000,-Kč. Alebo ak moj zostatok klesne pod 10€, dobi mi účet o 600€.

Obchodovanie s akciami

Dlho očakávaná funkcia Revolutu ktorú avizovali už snáď aj pred dvoma rokmi. Obchoduj s akciami na burze (zatiaľ americké burzy) jednoducho a pohodlne priamo z aplikácie! Vyplniš len jednoduchú registráciu, odsúhlasiš niekoľko ToS, počkáš na schválenie a svet akcií máš ako na dlani!

Aktuálne je možné obchodovať v mene USD na amerických burzách NYSE a NASDAQ s viac než 300 akciami. Je to len začiatok a v budúcnosti bude možné obchodovať aj na britskej a europskej burze cenných papierov, prístup k fondom obchodovaných na burze (ETF) a možnosť investovať prostredníctvom akcií a podielov ISA.

Pre investovanie nie je nastavená žiadna minimálna čiastka a tak možeš nakupovať akcie čo i len za 1USD. Ide o tzv. Fractional shares kedy vlastníš určitú časť / podiel / frakciu z akcie.

Pro užívateľov s kartou Metal je k dispozícií mesačne až 100 okamžitých obchodov zdarma. Až sa akcie otvoria tiež pre nižšie tarify, zákazníci s účtom Standard budú obmedzení na 3 obchody za mesiac zdarma a s účtom Premium na osem bezplatných obchodov. Každý obchod nad rámec mesačného limitu potom bude spoplatnený 1 librou za obchod a ročným poplatkem vo výške 0,01 %.

Klikni a stiahni si Revolut zdarma, teraz aj s bonusom 300,- CZK na tvoj účet.

Darovanie na dobročinné účely

Jednoduchosť a priamočiarosť takmer každého úkonu je jednou z  hlavných domén Revolutu a nie je tomu inak aj u prispievania na charitu.  Revolut chce novinkou zbúrať bariéry, ktoré ľuďom bránia venovať prostriedky na dobrú vec a umožniť tak darovať peniaze ľahko a priamo, bez závezkov a kedykoľvek sa užívateľovi zachce.

Revolut na začiatok naviazal spoluprácu s charitatívnymi organizáciami Save the Children, WWF a ILGA-Europe, pričom ďalšie by mali podľa ohlasov nasledovať. Spojením s prvou trojicou dobročinných iniciatív sa Revolut zameriava na boj proti detskej chudove, ochranu prírody a ochranu práv sexuálnych menšín.

Google Pay / Apple Pay

Nepodporuje tvoja banka Google Pay či Apple Pay a nemožeš tak platiť telefonom bez nutnosti fyzickej karty či peňaženky? Revolut podporuje platoby cez Google Pay a dokonca aj Apple Pay. Nastav si do Google Pay či Apple Pay svoju Revolut kartu a platíš pohodlne svojim telefonom kdekoľvek kde obchodník akceptuje bezkontaktné karty!

3DSecure

Platba kartou na internete je dnes pre nás všetkých už veľmi bežná a štandardná záležitosť. Všetky naše banky vyžadujú pri platbe online verifikáciu cez tzv. 3DSecure, čo je potvrdenie platby cez telefon - obvykle pomocou SMSky kedy ti príde na telefon nejaký číselný kod ktorý zadáš pri online transakcií čím potvrdíš / autorizuješ platbe.

Revolut 3DSecure nepodporal a pri platbách Revolut kartou Online nebola vyžadovaná žiadna verifikácia. Novinkou a dobrou správou je, že podpora pre 3DSecure je už aj v Revolute. Pri online transkacií kartou musíš transakciu potvrdiť. Nie však SMSkou ale priamo v aplikácií. Na potvrdenie trasankcie máš 5min a stačí jedno kliknutie v tvojom telefone a platba je potvrdená.

Časovo obmedzená akcia: Karta zdarma + 300,- Kč

Klikni, zadaj telefonne číslo, stiahni si appku a nechaj si doručiť zdarma 💳🌎 platobnú kartu Revolut s top kurzami na trhu a funkciami o ktorých tvoja banka ani nesníva! Ako bonus získaš po prvej platbe 300 Kč 💸🤑